Elif Aksu, İstanbul

Elif Aksu, İstanbul

PERYÖN Mali ve İdari İşler Asistanı

Yalova Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun olan Elif, lisedeyken katıldığı sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında İyilik Şampiyonası Projesi ile birincilik kazandı. Birincilik ödülü olarak Hollanda, İtalya ve Fransa'da bulundu. Üniversitedeyken Hayal Ağacı Projesi’nin kurucu üyesi olup projenin aynı zamanda koordinatörlüğünü üstlendi. Koç Sistem İnsan Kaynakları Departmanı’nda staj yaptı. Öğrendiği tüm teorik bilgiyi İlk Fırsat ile pratiğe dökmeyi amaçlıyor.

Job DescriptionAhsen Altınkoç, İstanbul

Ahsen Altınkoç, İstanbul

TEMA İletişim Asistanı

Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümü’nden üçüncülükle mezun olan Ahsen, üniversitede Sosyal Bilimler Kulübü tarafından düzenlenen kongre ve konferanslarda sunuculuk görevini üstlendi. Stajını, Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Departmanı’nda haber içeriği oluşturma, kurgu ve montaj görevleriyle tamamlayan Ahsen, alanında başarılı kişilerle tanışıp iş ağını genişletmeyi hedefliyor.

Job DescriptionCasim Atlıger, Hatay

Casim Atlıger, Hatay

Maya Vakfı Mali İşler Asistanı

Süleyman Demirel Üniversitesi Muhasebe ve Finansal Yönetim Bölümü’nden birincilikle, üniversitesinden de ikincilikle mezun olan Casim, üniversitede ilköğretim okullarını ziyaret ederek ihtiyaç sahibi öğrencilere resim alanında destek verdi. SMMM Bürosu muhasebe işlemlerinde staj yapan Casim, bilgi ve becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Job DescriptionAyten Ayhancı, Denizli

Ayten Ayhancı, Denizli

TEMA İdari İşler ve Satın Alma Asistanı

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Ayten, üniversitede Ekonomi Topluluğunda ve Girişimcilik & Kariyer Topluluğu’nda aktif rol aldı. EXPO2016 Antalya’da gönüllü olarak yer aldı. Üretim yönetimi alanında staj yapan Ayten, İlk Fırsat Akademisi eğitimleriyle kendini geliştirmeyi hedefliyor.

Job DescriptionBüşra Bingöl, İstanbul

Büşra Bingöl, İstanbul

Darüşşafa Cemiyeti İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Büşra, üniversitede Hayata Destek Derneği, TOG ve Umut Işığı Topluluğu’nda gönüllülük yaptı. İstanbul Ticaret Borsası İnsan Kaynakları Departmanı’nda staj yapan Büşra, takım çalışmalarındaki verimiyle kurumuna katkıda bulunacağını söylüyor.

Job DescriptionIşılay Çaçan, Antalya

Işılay Çaçan, Antalya

TÜBİSAD Kaynak Geliştirme ve İletişim Sorumlusu

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Işılay, üniversitede Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde gönüllülük yaptı. Akdeniz TOG’da Bilim Elçiliği eğitimi aldı. Coca Cola İçecek İnsan Kaynakları Departmanı’nda staj yapan Işılay, katıldığı eğitimleri ve staj tecrübelerini çalıştığı kuruma aktarmak istiyor.

Job DescriptionLeyla Zana Çakır, Van

Leyla Zana Çakır, Van

TOG Kaynak Geliştirme ve İletişim Sorumlusu

Harran Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Leyla, öğrenciyken Yeşilay Kulübü’nün denetim kurulunda görev aldı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından düzenlenen Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu’na yardım projesinde koordinasyon ekibinde gönüllülük yapan Leyla, yürüttüğü çalışmalarda edindiği tecrübelerini çalıştığı kuruma aktarmak istiyor.

Job DescriptionMeltem Çiçek, İstanbul

Meltem Çiçek, İstanbul

AÇEV Mali ve İdari İşler Sorumlusu

Trakya Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Meltem, üniversitede Girişimcilik Kulübü’nde görev aldı. Sokak hayvanlarını konu alan derneklere düzenli yardımlarda bulunan Meltem, topluma faydalı uğraşlarda bulunmanın önemini vurguluyor. Mali müşavirlik bürosunda muhasebe ve KDV iade alanında staj yapan Meltem, düzenli iş takibi, pratikliği ve güvenilirliğiyle çalıştığı kuruma katkı sağlayacağına inanıyor

Job DescriptionEla Çörüz, İstanbul

Ela Çörüz, İstanbul

TOG İnsan Kaynakları Sorumlusu

Trakya Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nden birincilikle mezun olan Ela, üniversitede Proje ve Koordinasyon Merkezi'nde kısmi zamanlı çalışarak proje ve girişimcilik alanında sertifika programlarının düzenlenmesinde yer aldı. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Halkla İlişkiler ve Arşiv Bölümü’nde staj yapan Ela, azim ve öğrenme isteği ile kendisini geliştirmeye açık biri olarak tanımlayarak çalışacağı kurumda elinden geleni fazlasıyla yapacağına inanıyor.

Job DescriptionHaydar Demirtopuz, İstanbul

Haydar Demirtopuz, İstanbul

Darüşşafaka Cemiyeti İletişim Uzman Yardımcısı

Akdeniz Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun olan Haydar, üniversitede tiyatro, sinema, satranç ve kitap okuma kulüplerinde görev aldı. TEGV Antalya İnan Kıraç Parkı’nda gönüllülük yapan Haydar, İlk Fırsat Akademisi kapsamındaki mentorluk görüşmeleriyle kendini geliştirmeyi hedefliyor.

Job DescriptionGizem Döngel, Adana

Gizem Döngel, Adana

İKSV Finans Asistanı

Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gizem, Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Projesi bünyesinde Polonya Lodz şehrinde Lodz University of Technology’de bir dönem öğrenim gördü. Ünversitede Sinerji Kulübü bünyesinde köy okullarında kütüphane kurma etkinliklerinde görev aldı. CarrefourSA’da kalite güvence bölümünde stajı yapan Gizem, ekip çalışmalarının verimine inanarak çalıştığı kuruma katkı sağlayacağına inanıyor.

Job DescriptionGülbeyaz Durmuş, İstanbul

Gülbeyaz Durmuş, İstanbul

Tohum Otizm Vakfı Bilgi Teknolojileri Sorumlusu

Sakarya Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gülbeyaz, Ekosinerji Elektrik Şirketi’nde muhasebe ve finans ve Ülker’de ise bilgi işlem stajı yaptı. Yapay Zeka, Siber Güvenlik, Kurumsal Yazılım ve Danışmanlık İş Süreçleri Yönetimi eğitimleri alan Gülbeyaz, çalıştığı kuruma eğitim tecrübelerini aktarmak istiyor.

Job DescriptionErbil Esmeroğlu, İstanbul

Erbil Esmeroğlu, İstanbul

TEGV Bilişim Teknolojileri Uzmanı

Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Erbil, üniversite hayatı boyunca TEGV’de gönüllülük yaptı. Ayrıca oyun motoru üreten bir firmada yayında olan oyunlar üzerine gönüllü olarak geliştirmeler yaptı. Efe Eroğlu Yazılım ve Gamelab İstanbul’da yaptığı staj ve eğitim tecrübelerini teoriden uygulamaya geçirerek kuruma katkı sağlamayı  hedefliyor.

Job DescriptionZelal Fahrioğlu, Diyarbakır

Zelal Fahrioğlu, Diyarbakır

KORUNCUK İdari İşler Elemanı

Dicle Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Zelal, öğrenim hayatına Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisi olarak devam ediyor. Diyarbakır Silvan Tarım Kredi Kooperatifi’nde muhasebe, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde satın alma ve Diyarbakır Meksa Vakfı’nda ise gönüllü stajlar yaptı. İİBF Öğrenci Topluluğu bünyesinde ekibiyle birlikte çalıştay ve eğitimler düzenleyen Zelal, ekip çalışmaları ve İlk Fırsat Akademisi ile kendi becerilerini keşfetmeyi hedefliyor.

Job DescriptionEbru Fırtına, Sakarya

Ebru Fırtına, Sakarya

TEV İnsan Kaynakları Sorumlusu

Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Ebru, üniversitede Tiyatro Kulübü’nde görev aldı. ASAŞ Aliminyum’da eğitim departmanında ve TOYOTA Sanayi Türkiye işe alım bölümünde stajlar yaptı. Kendini yaratıcı, kişisel gelişime açık ve araştırmacı olarak tanımlayan Ebru, kurumuna staj tecrübeleriyle katkıda bulunacağına inanıyor.

Job DescriptionOğuzhan Gökçek, İstanbul

Oğuzhan Gökçek, İstanbul

TEV Kurumsal İletişim Sorumlusu

Trakya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Oğuzhan, Let’s Do It Akdeniz Projesi’nde Edirne İl Temsilcisi olarak görev aldı. Trakya Üniversitesi Türk Kızılayı Topluluğu'nu kurdu. Öğrenimine University of Humanities and Economics Siyaset Bilimi Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisi olarak devam ediyor. Dailymotion Türkiye MCD Digital Şirketi’nde web içerik editörlüğü alanında staj yapan Oğuzhan, çalışacağı kurumun görünürlüğünü arttırmayı ve bağış kampanyaları için yeni etkinlikler oluşturarak kurumuna destek olmayı planlıyor.

Job DescriptionTuğçe Günalan, İstanbul

Tuğçe Günalan, İstanbul

AÇEV Kaynak Geliştirme ve İletişim Sorumlusu

Ömer Halisdemir Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olan Tuğçe, üniversitede İletişim Kulübü ile işitme engelli öğrencilerle birlikte gönüllü çalışmalarda bulundu. Akare İletişim Yönetimi PR Ajansı’nda geleneksel medya ve sosyal medya alanında staj yaptı. Sosyal Medya Okuryazarlığı, Para Yönetimi, Girişimcilik ve Kişisel Gelişim eğitimlerine katılan Tuğçe, program kapsamında kişisel gelişimini devam ettirmeyi planlıyor

Job DescriptionEkin Gürsu, İstanbul

Ekin Gürsu, İstanbul

Tohum Otizm Vakfı Kurumsal İletişim Sorumlusu

Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olan Ekin, Darüşşafaka Rezidans’ında sosyal hizmet alanında, İzocam’ın teknik pazarlama ve insan kaynakları departmanlarında stajlar yaptı. Reklam ve Pazarlama Zirvesi, İletişimde Uyum Ahenk, Hükümet ve Liderlik eğitimlerine katıldı. Dinamik kişiliğiyle kendini geliştirmeye devam edeceğine inanıyor.

Job DescriptionLeyla Aybüke Kahraman, Kocaeli

Leyla Aybüke Kahraman, Kocaeli

Özel Olimpiyatlar Türkiye İş Geliştirme ve Etkinlik Asistanı

Mustafa Kemal Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Leyla, üniversitede Erasmus Programı’yla bir yıl yurtdışında eğitim aldı. TEMA Vakfı’nda gönüllülük yaptı. Aktif olarak voleybol takımında pasör göreviyle yer aldı ve lisanslı tekvando yaptı. Leyla, farklı ihtiyaçları olan insanların ihtiyaçlarını karşılamayı, toplum yararına çalışmayı hedefliyor.

Job Descriptionİlknur Karakoç, Aydın

İlknur Karakoç, Aydın

TEV Muhasebe Sorumlusu

Anadolu Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olan İlknur, üniversitede Fotoğrafçılık Kulübü’nde görev aldı. Sivil Yaşam Derneği “Şehirden Çıktım Köye” Projesi’nde gönüllülük yaptı. Mali Müşavir yanında KDV hesaplama, fatura kesilme ve kayıt yapma görevleriyle staj yaptı. İlknur, muhasebe alanında kendini geliştirmeyi ve okulda öğrendiği teknik bilgiyi çalıştığı kurumda pratiğe dökmeyi amaçlıyor.

Job DescriptionFulya Kılıç

Fulya Kılıç

Siirt Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Fulya, gönüllü olarak Bayer Vakfı, Habitat Derneği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın eğitim ve etkinliklerine katıldı. Bahçeşehir Koleji ve Lotus Genç Alan Derneği’nde rehber danışmanlık ve çocuk çalışmaları alanlarında staj yapan Fulya, çalıştığı kuruma takım çalışmalarında destek olacağına inanıyor.

Job DescriptionKübra Kukara, Kastamonu

Kübra Kukara, Kastamonu

TEV Bilgi İşlem Sorumlusu

Kastamonu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kübra, üniversitede Teknoloji Kulübü’nde Topluluk Başkanı görevini üstlendi. Kulüp kapsamında android programlamayı öğrendi. Dr. Oetker’in bilgi işlem departmanında ve Kastamonu Üniversitesi’nde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda staj yaptı. Problemlere karşı ürettiği etkili ve hızlı çözümlerle çalışacağı kuruma katkıda bulunacağına inanıyor.

Job DescriptionEmel Mutlu, Bursa

Emel Mutlu, Bursa

TEGV İnsan Kaynakları Uzmanı

Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Emel, üniversite hayatı boyunca TEGV’de gönüllülük yaptı. Üniversitede İnsan Kaynakları Kariyer Kulübü’nde firmalar ile iletişim rolünü üstlendi. İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde insan kaynakları stajı yapan Emel, İlk Fırsat ile mesleğiyle ilgili önemli tecrübeler kazanacağına inanıyor.

Job DescriptionBeyza Nargöz, İstanbul

Beyza Nargöz, İstanbul

Darüşşafaka Cemiyeti İdari İşler Uzman Yardımcısı

Bülent Ecevit Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nden birincilikle mezun olan  Beyza, üniversitede Toplumsal Hizmet Kulübü’nde görev aldı. Çocuk işçi ve çocuk gelin konuları üzerine çalıştı, Ekonomi Kulübü’nde görev aldı. Aktif olarak seminer ve eğitimlere katıldı. Mali işler bölümünde staj yaparak muhasebe programlarını öğrenen Beyza, planlı çalışma disipliniyle çalıştığı kuruma katkıda bulunacağına inanıyor.

Job DescriptionGülay Özer, İstanbul

Gülay Özer, İstanbul

TEMA Bilgi Teknolojileri Asistanı

Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gülay, üniversiteyi temsilen katıldığı NVIDIA ve BOSCH sponsorluğunda düzenlenen mini otonom araç yarışmasında ekibiyle birlikte OpenZEKA Marc projesi ile Türkiye genelinde birinci oldu. İETT’nin bilgi teknolojileri biriminde staj yapan Gülay, eğitim hayatı boyunca edindiği tecrübelerle çalıştığı kuruma yenilik sağlayacağına inanıyor.

Job DescriptionEnes Özger, İstanbul

Enes Özger, İstanbul

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı İdari İşler ve Satın Alma Elemanı

Trakya Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Enes, Türk Kızılayı’nda gönüllülük yaptı. Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde kişisel gelişim, liderlik ve diksiyon eğitimleri aldı. Enes, İlk Fırsat Akademisi ile kendini geliştirmeyi hedefliyor.

Job DescriptionEbru Saka, Aydın

Ebru Saka, Aydın

Darüşşafaka Cemiyeti Kaynak Geliştirme Uzman Yardımcısı

Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nden mezun olan Ebru, üniversitede Dans Kulübü ve hentbol takımında görev aldı. Türk Kızılayı ve LÖSEV’de gönüllülük yaptı. Sakarya Sosyal Hizmet Merkezi’nde staj yaptı. İnsan ilişkilerine güvenen Ebru, program bünyesinde çalıştığı kurumu ve kendini geliştirmeye devam edeceğine inanıyor.

Job DescriptionBetül Tine, Bilecik

Betül Tine, Bilecik

TÜRKONFED Kurumsal İletişim Asistanı

Sakarya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olan Betül, üniversitede Topluma Hizmet dersi kapsamında devlet okullarını ziyaret ederek erkeklerde meme kanserine dikkat çekmeye yönelik çalışmalarda görev aldı. Bozüyük Park Cam Şirketi’nde staj yaptı. Etkili İletişim, İnsan Kaynakları, Diksiyon ve Takım Çalışması eğitimlerinde sertifika alan Betül, program kapsamında iş deneyimi elde etmeyi hedefliyor.

Job DescriptionEbubekir Türk, İstanbul

Ebubekir Türk, İstanbul

TEGV Kurumsal İletişim Uzmanı

Sakarya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olan Ebubekir, Uluslararası Sosyal Medya Derneği Akdeniz Bölge Başkanı olarak görev aldı. Dernek kapsamında köy okulları için kitap toplama çalışmalarında faaliyet gösterdi. İstanbul Prizme Medya’da staj yapan Ebubekir, iletişim alanındaki gelişiminin devamını sağlamayı hedefliyor.

Job DescriptionFurkan Yazıcıoğlu, Isparta

Furkan Yazıcıoğlu, Isparta

ZÜCDER İş Geliştirme Uzman Yardımcısı

Akdeniz Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olan Furkan, üniversitede Ekonometri Bölüm Temsilcisi olarak görev aldı. Beden Dili, Hitabet, Diksiyon ve Profesyonel İletişim eğitimleri alarak Antalya EXPO 2016’da engelli yetişkin ve çocuklarla iletişime yönelik gönüllülük yaptı. Furkan, analitik düşünme yeteneğiyle çalışacağı kuruma fayda sağlayacağına inanıyor.

Job DescriptionHacer Yıldırım, İstanbul

Hacer Yıldırım, İstanbul

KORUNCUK Kaynak Geliştirme Uzman Yardımcısı

Adnan Menderes Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Hacer, üniversitede Dans Kulübü’nde aktif rol aldı. Çorbada Tuzun Olsun Derneği’nde gönüllülük yaptı. Ege Tropikal Meyve Turizm ve Balıklı Group’ta stajlar yapan Hacer, program kapsamında alanında deneyimli kişilerle tanışmayı hedefliyor.

Job DescriptionAyşe Tuğba Yılmaz, Ankara

Ayşe Tuğba Yılmaz, Ankara

TOÇEV Kaynak Geliştirme ve İletişim Sorumlusu

Kırıkkale Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun olan Tuğba, Genç Hayat Vakfı ve TEGV’de gönüllülük yaptı. Anaokullarında ve Sevgi Evi’nde staj yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nde İşaret Dili eğitimine katılan Tuğba, İlk Fırsat Akademisi’yle kendini geliştirmeyi hedefliyor.

Job DescriptionElifnur Yürekçi, İstanbul

Elifnur Yürekçi, İstanbul

Yuva Derneği Finans Asistanı

Kocaeli Üniversitesi İktisat Bölümü’nden birincilikle mezun olan Elifnur, Türkiye’de faaliyet gösteren bir Kore firmasından ve TÜBİTAK’tan özel başarı bursu aldı. TÜBİTAK 1601 Yenilik ve Girişimcilik Sertifika programı kapsamında katıldığı sınav sonucunda belge almaya haz kazandı. Orka Holding’de dış ticaret alanında staj yapan Elifnur, okul hayatındaki başarısını iş hayatında da devam ettirmeyi hedefliyor.

Job DescriptionMelis Zeybek, İzmir

Melis Zeybek, İzmir

Darüşşafaka Cemiyeti Mali İşler Uzman Yardımcısı

Celal Bayar Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Melis, üniversitede Toplumsal Hizmet Kulübü’nde görev aldı. DB Schenker Arkas Şirketi’nde hava/kara/deniz lojistiği departmanında staj yaptı. Faturalama, organizasyon, cari kontroller ve yük gidişatlarının sorumluluğunu üstlendi. Melis, öğrendiği tüm teorik bilgiyi İlk Fırsat ile pratiğe dökmeyi amaçlıyor.

Job Description